top of page
2020_Mariana_orez_male.jpg

MgA. Mariana Tutschová

Ilustrátorka Mariana Hlubiňáková tvořící pod svým dívčím jménem Mariana Tutschová vyrostla v Karlových Varech, kde studovala na Střední průmyslové škole keramické, obor propagační grafika. Pak pokračovala ve studiu grafického designu na Fakultě umění a designu na UJEP v Ústí nad Labem. Z Ústí se po studiu přesunula do Prahy, kde v nakladatelství Labyrint vydala dvě autorské knihy, Zkratky a Levou zadní.

Zkratky se umístily v soutěži "Národní cena za studentský design" a byly vystaveny na Bienále Brno. Později se přeložily do angličtiny (Kniha Shortcuts), díky čemuž mohly cestovat po světových veletrzích. Tam zaujaly korejský a čínský trh, kde si na tuto knihu koupili práva a chystají se ji vydávat.

Kniha Levou zadní získala grant Šaškovy nadace a podporu Ministerstva kultury a dostala se do Katalogu Nejlepší knihy dětem 2017/2018.

Knihu Levou zadní zmínili i na ČT :D, v pořadu Planeta Yó.

Jako ilustrátorka pro Mall.cz zvelebila vnitřní prostory s vyzdvihnutím firemních hodnot této firmy. Její ilustrace byly použity i pro MALL PARK na KVIFF Karlovy Vary 2018.

Vystupovala a kreslila v pořadu Jak se staví sen na TV Prima.

V soutěži o design tapet (TA-PE-TY) byly její návrhy vybrány mezi ty, které se realizují.

V roce 2020 měla výstavu v galerii SUPERMARKETwc v Karlových Varech, s názvem Vznik knihy Levou zadní. V rámci té vznikly videa o výstavě a video s tvořením pro děti.

Autorka nyní žije na západě Čech, je vdaná a má dvě malé děti.

Má v plánu další knihy, tak se můžete těšit!

bottom of page